Witamy na blogu

Mamy nadzieję, że Ci się spodobało i będziesz zaglądać do nas częściej! ;)

Szukaj w tym blogu

sobota, 25 marca 2017

Niepokonany Nick "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!" i "Niezwyciężony" Nicka Vujicica


Czasami masz wrażenie, że jesteś najniżej ze wszystkich? A może podziwiasz ludzi bez kończyny, którzy się nie poddali? A może po prostu chcesz poznać historię Nicka, któremu nie przeszkadza brak kończyn. Czy zawsze tak było?




Nick urodził się 1982 roku w Australii, jako pierwsze dziecko pastora i pielęgniarki, którzy byli zszokowani chorobą synka. Cierpi on na rzadką chorobę zwaną fokomalią, czyli schorzenie objawiające się brakiem kończyn. Aktualnie Nick jest mówcą motywacyjnym i kaznodzieją. Swoją głęboką wiarę przekazuje innym na scenie, gdzie przemawia do kilkudziesięciu tysięcy ludzi na całym świecie. Czy zawsze tak było?
Otóż nie. Jako dziesięciolatek miał głęboką depresje i myśli samobójcze. Nick próbował się utopić. Na szczęście nie udało mu się to. Później zrozumiał, że może inspirować innych, dawać im wiarę i nadzieję. Gdy mama pokazała mu artykuł w gazecie o mężczyźnie, który radzi sobie w codziennym życiu mimo niepełnosprawności, Nick uświadomił sobie, że nie jest jedyny, i postanowił pokonać swoją chorobę. Nauczył się samodzielnie wykonywać wszystkie niezbędne, codzienne czynności: pisać używając palców u stopy, używać komputera, czesać się, golić, myć zęby, odbierać telefon, pić wodę ze szklanki, jeździć na deskorolce, a nawet kopać piłki tenisowe, grać w golfa, surfować czy grać na perkusji. Swoje życie zawdzięcza Bogu. W swojej książce powiedział: Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych! Sam kieruje się tymi słowami. Nick jest przekonany, że tak miało być. 


Nazywam się Nick Vujicic i mam dwadzieścia siedem lat. Urodziłem się bez kończyn, ale -na przekór okolicznościom- żyję pełnią życia! Podróżuję po całym świecie, mobilizując miliony napotkanych ludzi do odważnego stawiania czoła przeciwnością, tak by z wiarą, nadzieją i miłością realizowali marzenia.
Nick ma kochającą żonę i przyjaciół, którzy pomagają mu spełniać jego marzenia. Ma on dwójkę dzieci z pełnosprawną małżonką Kanae Miyaharą. 
W książce "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!" autor daje nam wskazówki, które pomogą odzyskać nadzieję nawet w najtrudniejszych chwilach. Natomiast w "Niezwyciężony!" opisuje swoje życie. 

Podsumowując.

Nicka znam już długo. Zawsze, kiedy widzę nowy filmik, plakat z nim czy książkę- uśmiecham się :)
Obie pozycje mogę polecić wszystkim. Sądzę, że 8/10 pkt to dobra ocena. Lubimyczytać.pl ocenia je na 7/10 pkt.




Wydawnictwo

Sebastian