Witamy na blogu

Mamy nadzieję, że Ci się spodobało i będziesz zaglądać do nas częściej! ;)

Szukaj w tym blogu

wtorek, 10 stycznia 2017

Zrozum, potem oceniaj "Stres męski- nowe spojrzenie" Georgia Witkin


Czy stres można wyróżnić? Czy wszyscy odczuwamy go tak samo? Jak to jest u mężczyzn ze stresem? O tym kilka słów w książce "Stres męski- nowe spojrzenie"

Krótko wstępem.
Jest to książka opisująca stres. Tak, dokładnie. Nie jest ona jedynie dla grupy, którą ja reprezentuje, ale i dla przeciwnej płci. Zarówno dla matek, żon i córek. Chyba każdy kiedykolwiek zastanawiał się "Jak to jest być kobietą/facetem". Autorka opowiada ciekawą historię o świecie psychicznym tak zwanej "głowy rodziny", jednak nie wszystkie cechy związane ze stresem mają swoje podłoże w płci. Co łączy oba rodzaje stresu? To właśnie wyjaśnia książka.


Georgia Witkin 
Jest profesorem psychiatrii, dyrektorem programu badań nad stresem i wicedyrektorem programu badań nad menopauzą w Mt. Sinai School of Medicine w Nowym Jorku. W Fox News Channel prowadzi popularny program poświęcony stresom. Napisała kilka książek, m.in. opublikowany przez Dom Wydawniczy REBIS Stres męski.
Mężczyzna jest takim typem człowieka, który swoje emocje kumuluje, kobiety natomiast uzewnętrzniają swoje odczucia. My, mężczyźni trzymamy to wszystko w sobie aż w końcu kiedy przepełni się czara wybuchamy. Czasami jest to denerwowanie się na cały świat a czasami nawet płacz. I to nie prawda, że prawdziwi faceci nie płaczą. Płaczą a i owszem, tylko że większość się tego wstydzi 😂
Georgia Witkin swoją książkę zaczyna od wprowadzenia nas w świat różnic między płciami. Podaje również listę sygnałów ostrzegawczych, dzięki którym można zareagować na negatywne skutki stresu znacznie szybciej.
Niestety przyszło nam żyć w czasach gdzie stres bierze zazwyczaj górę a my, malutcy w porównaniu z właśnie nim dajemy mu przejąć kontrolę nad naszym zachowaniem i czynami. Książka mówi o problemach związanych z naszym wrogiem stosując podział. Inny jest tres odczuwany przez nastolatka a inny przez mężczyznę 50+. Dla tych dwóch przedstawicieli tej samej płci stres oznacza zupełnie co innego.
Podsumowując.
Książka odkryła przede mną co może mnie czekać, jeśli dam za wygraną stresowi. Uświadomiłem sobie, jak mogę w łatwy sposób poradzić sobie ze stresem. Dowiedziałem się jak bardzo różni się odbieranie stresu u osób różnych płci. Zawsze myślałem, że stres to stres i to chyba nie ma znaczenia czy stresuje się kobieta, czy mężczyzna, bo przecież to i tak to samo, jednak nie...
W mojej skromnej opinii książka zasłużyła na solidne 7/10 pkt. lubimyczytać.pl ocenia ją na 6/10 pkt. Dopiero wchodzę w książki z gatunku psychologiczne/ poradniki. Jak na razie jestem z nich bardzo zadowolony. Dużo wprowadzają do mojego życia. Napiszcie w komentarzu, czy Wy też czytacie jakieś książki psychologiczne/ poradniki.

Za książkę dziękuje wydawnictwu:


Sebastian