Witamy na blogu

Mamy nadzieję, że Ci się spodobało i będziesz zaglądać do nas częściej! ;)

Szukaj w tym blogu

piątek, 8 lipca 2016

Katherine Applegate- "Jedyny i Niepowtarzalny Ivan"


Chciałbym Was zaprosić do domu pewnego goryla o imieniu Ivan. Nasz przyjaciel mieszka w Big Top Centrum Handlowym z Automatami do Gry przy 8. Zjeździe z Autostrady. Jest przedstawicielem srebrnogrzbietów.


Mam na imię Ivan. Jestem gorylem.
To nie takie proste jak się może wydawać.

Ivan przyjaźni się ze słonicą Stellą, bezpańskim psem Bobem i dziewczynką Julią. Goryl w swoim terenie ma telewizor, skórki od banana, fotel oraz klopsy.
Opiekunem tego małego cyrku jest Mack. Niestety dom Ivana bankrutuje i brakuje powoli pieniędzy na podstawowe zakupy. Tym domem dla paru zwierząt zaczynają interesować się osoby, które są przeciwne więzieniom dla zwierząt.

Wspomnienia są bezcenne.
Pomagają określić, kim jesteśmy. 

W tej książce pojawiają się mądrości życiowe. Podobnie jak w Harrym Potterze możemy znaleźć mądre zdania, tak samo jest tutaj. 
Życie Jedynego i Niepowtarzalnego Ivana jest opisywane przez samego goryla. Jego historia przeplata się ze szczęściem ale i smutkiem. Główny bohater jednak sam w sobie jest dość smutną postacią ale to nie zmienia faktu, że bardzo interesującą.Ludzie marnują słowa.
Rzucają je jak skórki
z bananów i pozwalają
by zgniły.


 Tutaj macie przykładowe strony z książki. 

Jak widać rozdziały są krótkie i łatwo się je czyta. Znajduje się też dużo ilustracji, tylko że czarno-białych.

Moim zdaniem, historia Ivana to kolejna opowieść o mocy jaką daje miłość, przyjaźń i świadomość swojej własnej wartości.

Ludzie to niezdary- wtrącam. -
Gdyby chodzili na czworaka,
nie przewracaliby się tak często.

Potrzebne są takie książki, to one pozwalają nam żyć z uśmiechem na twarzy i dają nam nową nadzieje, że mogę wszystko. Podejście od strony psychologicznej w tej książce jest dobrze widoczne. Przeznaczona jest dla wieku 8+ ale podobnie jak z Małym Księciem, trzeba dorosnąć aby lepiej zrozumieć historię naszego małego przyjaciela Ivana z Big Top Centum Handlowym z Automatami do Gry przy 8. Zjeździe z Autostrady.
Dziękuje wydawnictwu i autorce za Jedynego i Niepowtarzalnego Ivana. W momencie, kiedy uświadamiam sobie jak mądra jest ta książka, na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Moim zdaniem zasługuje ona na 9/10 pkt a według LubimyCzytać.pl też 9 pkt :)Wydawnictwo
   Sebastian