Witamy na blogu

Mamy nadzieję, że Ci się spodobało i będziesz zaglądać do nas częściej! ;)

Szukaj w tym blogu

poniedziałek, 23 maja 2016

J. K. Rowling- Ilustrowany Harry Potter i Kamień Filozoficzny


W końcu, po tylu latach. Napiszę recenzję Harrego Pottera. Czuje się zaszczycony, że przypadło to właśnie mnie. Bez jakiegoś większego wstępu. Zaczynajmy!

Tak czy owak, Harry mnóstwo szczęścia w dniu urodzin. Mam tu coś dla ciebie... w pewnym momencie chyba na tym usiadłem, ale smakuje wciąż tak samo.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny to pierwsza część cyklu przygód Harrego Pottera. Osobiście jestem fanem tych książek.
Harry jest sierotą, mieszka u wujostwa, którzy mają syna- Dudleya. Przybrana rodzina traktuje go jak pomiot. Chłopak mieszka w komórce pod chodami i nosi ciuchy po spasionym bracie ciotecznym.
Pewnego dnia, w swoje jedenaste urodziny, chłopak dostaje list, niestety na zdąża go przeczytać bo zabiera mu go wuj. Podobnie się dzieje z następnymi listami. Okazuje się, że ten list to było zaproszenie do szkoły- Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Harry, któremu magia zawsze była obca, dowiaduje się, że jest czarodziejem. Trafia do Hogwardu. Zyskuje pierwszego wroga. Poznaje przyjaciół. Dowiaduje się, że jest jedyną osobą, która przeżyła atak potężnego czarnoksiężnika.
W szkole, poznaje nowe życie. Otwarte. Tiara przydziału usadawia go w Gryffindorze. Tam też dokonuje pierwszego bohaterskiego czynu, ratuje świat magii przed odrodzeniem Toma Riddle'a.

Pokazuje nam ni mniej, ni więcej, tylko najgłębsze, najbardziej utęsknione pragnienie naszego serca. [...] To lustro nie dostarcza nam jednak ani wiedzy, ani prawdy. Ludzie tracą przednim czas, oczarowani tym, co widzą, albo nawet wpadają w szaleństwo, nie wiedząc, czy to, co widzą w zwierciadle, jest prawdziwe lub choćby możliwe.

Według mojego skromnego zdania Harry Potter to świetna seria opowiadająca o miłości, przyjaźni, odwadze i poświęceniu. W swoim życiu kieruje się cytatami z Harrego Pottera bo bardzo cenię książki jak i samą autorkę. W mojej opinii książka zasługuje na zdecydowane 10/10, natomiast LubimyCzytać.pl ocenia 8/10.
Co charakteryzuje to wydanie od zwykłych książek o Potterze to to, że są tu świetne ilustracje, które nie dość, że pomagają przenieść się w świat wykreowany prze Rowling, to jeszcze są bardzo piękne.


Wydawnictwo                 Za książkę dziękuje: