Witamy na blogu

Mamy nadzieję, że Ci się spodobało i będziesz zaglądać do nas częściej! ;)

Szukaj w tym blogu

wtorek, 25 lipca 2017

Bo język trzeba ćwiczyć/ English Matters 65/2017


Kiedy nie korzystamy ze swoich umiejętności możemy je zapomnieć, albo gorzej je wykonywać. Tak samo jest z językiem. Nieużywany cierpi. A przecież angielski to jeden najważniejszych języków, który akurat znać wypada. 


Przedstawiam Wam fajny sposób na używanie angielskiego na co dzień. Po prostu czytaj. I tu nie chodzi mi tylko o książki. Czasopismo to jest to. I tu pojawia się "English Matters". Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. W najnowszym numerze znajdziesz 7 działów tematycznych.

  1. This and That
  2. People and Lifestyle
  3. Culture
  4. Conversation Matters
  5. Language
  6. Travel
  7. Leisure

Na pierwszych stronach jest trochę o tym, a trochę o tamtym. Taki zbiór różności. Jest kilka idiomów, trochę slangu i najsławniejsi Brytyjczycy. 

Następnie jest szalenie ciekawy artykuł o Ivance Trump, o jej życiu przed prezydenturą ojca i o obecnym. Kolejny artykuł, który pochłonęłam to garść informacji o kuchni brytyjskiej. Naleciałości z innych kultur i najpopularniejsze dania. Jest również trochę o historii, czyli Herbatka Bostońska. 
I wreszcie temat numeru "What's your number?". Artykuł przydatny nie tylko dla uczniów. Obszerne informacje o liczebnikach i czytaniu ułamków, procentów, liczb po przecinku. 
I coś co się przyda szczególnie na wakacjach, czyli "Rub a Dub" /łubu dubu/. Czyli dialogi, które możemy spotkać w miejscach naszego wypoczynku. 

To oczywiści tylko mała namiastka tego, co możecie znaleźć w najnowszym numeru. Oczywiście dla łatwiejszego odbioru najtrudniejsze słowa są przetłumaczone na język polski. Nie ważne jest więc czy masz poziom A1 czy C2, jestem pewna, że dasz radę. 
To wy decydujecie jak chcecie skorzystać z English Matters. Możecie czytać w myślach lub na głos, zapamiętywać słówka albo korzystać do codziennej nauki. I nie ważne czy chcecie tylko potrenować język, czy też dowiedzieć się czegoś o zwyczajach, miejscach czy ludziach, w krajach, które posługują się językiem angielskim. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dajcie znać, jeśli uznacie, że chcecie takie wpisy przy kolejnych numerach czasopisma.   
Dominika