Witamy na blogu

Mamy nadzieję, że Ci się spodobało i będziesz zaglądać do nas częściej! ;)

Szukaj w tym blogu

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Autorski Tag: BOOKBLOGERZY TAG


Pamiętajmy o Bookbloggerach. Pokażmy naszą siłę. Wspierajmy się. I cieszmy się czytaniem!

Wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć Tag o blogerach książkowych. Zainspirowaliśmy się Polscy Booktuberzy BOOK TAG.wątek, bez którego nie wyobrażasz sobie książki.

D: Dla mnie książka nie może nie istnieć bez jakieś miłości. Związki to coś co cementuje książki. Nie ważne czy to wątek poboczny czy główny. On po prostu musi być!
S: Nie wyobrażam sobie książki bez wątku tajemnicy. Bez tego książka jest... no nudna!

książka, która urzekła Cię okładką.


D: Ja jestem okładkową sroką od urodzenia. Po prostu nie mogę obejść koło książek, które mają piękne okładki. Taka pozycja w 90% jest już przeze mnie kupiona. Ciężko jest wybrać jedną książkę. Dlatego wskażę "Królową Tearlingu", którą planuję w najbliższym czasie kupić.
S: Zdecydowanie wybieram Podzieleni od wydawnictwa Papierowy Księżyc. Ta ręka i odchodzące z niej żyły powodują u mnie ciarki na plecach, ale i zainteresowanie.

ulubiony autor.


D: U mnie stale i nieustannie jest to Cassandra Clare. W tym momencie mogłaby napisać największy na świecie gniot (Boże broń!), a i tak bym to przeczytała.
Nadal nic się nie zmieniło. Tak jak było, tak i jest nią
J. K. Rowling- autorka książek o Harrym Potterze.

książka, która dała Ci dużą dawkę humoru.


D: Po raz kolejny mogłabym wspomnieć o książkach Cassandry Clare, ale idealnie pasuje tutaj twórczość Cariny Bartsch. Zarówni "Lato koloru wiśni", jak i "Zima koloru turkusu" dostarczyła mi niesamowitą dawkę śmiechu i sarkazmu. 
S: O, tutaj myślałem długo a odpowiedź miałem przed nosem! Oczywiście wszystkie książki Ricka Riordana mnie śmieszyły, ale najbardziej chyba "Magnus Chase i bogowie Asgardu: Miecz Lata"

książka, którą możesz czytać w kółko i Ci się nie znudzi.

D: Czy ja mogę po raz kolejny wymienić Cassandrę Clare? No to może dorzucę jeszcze Ricka Riordana. I ballady Mickiewicza. To dzieła, które mogę czytać cały czas.
S: Taką książką jest znany wszystkim "Mały Książę". Wiem. Dla każdego ta książka może być ważna i wgl. Towarzyszyła mi ona w sumie od 10 roku życia i nadal chętnie po nią sięgam ^^

książka, która ma więcej niż jednego interesującego bohatera.

D: Tym razem pokuszę się o serię "Dark Elements". Po prostu pokochałam Laylę i Rotha. To jedna z moich ulubionych par książkowych. O pierwsze miejsce walczą z Jace'm i Clary. I nie wiem kto to wygra... 
S:Jest książka w której znalazłem dla siebie dwójkę ulubionych bohaterów i nadal nie wiem, który jest dla mnie ważniejszy. Mówię o bohaterach "Michael Vey. Więzień celi 25". Dokładniej chodzi mi o Michaela i Nichele. Nichele bardzo mnie intryguje jako czarny charakter a Michael jako przywódca grupy.

bohater o takim samym imieniu jak Twoje.


D: Powiem szczerze, tutaj się wkopałam. To ja wymyśliłam tą kategorię, kiedy tylko zobaczyłam tego bloga. W końcu to do czegoś zobowiązuje. I teraz nie wiem co tu dopasować. Przypomina mi się tylko jeden tytuł. To "Powróżyć, Dominiko?", które czytałam jakieś cztery lata temu. 
Tutaj trudno było mi znaleźć odpowiedź, więc przewertowałem pamięć w poszukiwaniu książki z bohaterem o imieniu Sebastian. W końcu znalazłem. Jest to "Bella i Sebastian". Wiem, bardzo oryginalnie. 😂

bohater, który stał się Twoim ulubionym.


D: To zdecydowanie Nikita z serii "Dziewczyna z dzielnicy cudów". Aneta Jadowska stworzyła bohaterkę, której postawa, przynajmniej w niektórych momentach, jest godna naśladowania. Chciałabym tak jak ona przyjmować krytykę czy uwagi z taką obojętnością. Czasami nie być taka emocjonalna.
Moim ulubionym bohaterem ostatnio został Clay z książki "13 powodów" Jay Asher. Trochę szkoda mi chłopaka, że został jednym z powodów śmierci Hannah'y.

książka, która wychodzi poza schemat.


D: Zdecyduję się na "Dziewczynę z ogrodu" Parnaz Foroutan. Do dziś pamiętam ten ból i rozpacz płynące z kart tej historii. To zdecydowanie było coś niesamowitego, czego nie da się łatwo zapomnieć. 
S: Tutaj nie mam wyjścia. Musi pójść "Pałac północy" Carlosa Ruiza Zafona. Z taką książką się jeszcze nie spotkałem. Polecam gorąco całą trylogię mgły 💗

Twój ulubiony blog książkowy

D: Staram się odwiedzać codziennie kilka blogów. ALe nie da się ukryć, że są takie, które są przeze mnie chętniej wyświetlane. Są wśród nich Książkowe wyliczanki, Miasto Książek i oczywiście Na stosie. To dzięki Marcie zdecydowałam się sięgnąć po magazyn "English Matters". Zarówno blog, jak i kanał to kawał dobrej roboty.  
S: Jak da się domyśleć lubię odwiedzać wiele z wymienionych blogów i inne. Ale... w ostatnim czasie mam fazę na jeden blog
*Nie ujmując innym blogom* 
Blog, który normalnie codziennie odwiedzam w poszukiwaniu nowości od kilku tygodni jest Darin.kr 💜


To wszystko w tym naszym autorskim Tagu. Mam nadzieję, że Wam się spodobał. Zapraszamy do odwiedzenia wspomnianych blogów!

*Jedna prośba do nominowanych. Wykonując TAG prosimy o zachowanie linków w nazwach blogów i przekazanie tej informacji kolejnym nominowanym. 😃😄😃*

A kogo nominujemy?
Stwierdziliśmy wspólnie, że nominujemy blogi, o których wspomnieliśmy wyżej, czyli:
  • Literacki Świat Cyrysi
  • Lustro rzeczywistości
  • Miasto książek
  • Kulturalna Szafa
  • Książkowe Wyliczanki
  • Czytelnia Dominiki
  • Darin.kr
  • Subiektywnie o książkach
  • Martha Oakiss
Dominika i Sebastian