czwartek, 23 lutego 2017

Zapowiedzi miesiąca :Marzec 2017


Dawno nie pokazywałam Wam na blogu zapowiedzi na dany miesiąc. Dzisiaj korzystając z moich kończących się ferii przedstawiam ten post. A okazuje się, że w marcu warto trzymać się za swój portfel.
01.03.2017

"Gniew i świt"
Renee Ahdieh
Wydawnictwo Filia

Prawda jest taka, że nie czytałam "Księgi tysiąca i jednej nocy", czyli inspiracji do powstania tej książki. Na początku oczarowała mnie okładka. Potem przeczytałam opis i przepadłam. Jest to kolejna już książka, która czerpie ze znanych nam już od dawna baśni. Jestem ciekawa, jak autorka poradziła sobie z tematem. Macie gwarancję, że recenzja się znajdzie. 

"Mleko i miód"
Rupi Kapur
Wydawnictwo Otwarte

"Milk and Honey" za granicą zrobiło ogromną furorę. Nasłuchałam się zachwytów Aliski i Klaudii, więc teraz koniecznie muszę sięgnąć po ten zbiór wierszy. W szkole, jako uczennica klasy polonistycznej, spotykam się z poezją. Teraz poszerzę horyzonty.

"Zakazane życzenie"
Jessica Khoury
Wydawnictwo SQN

Kolejna genialna okładka. Kolejny raz inspiracja baśniami. Tym razem "Baśnie tysiąca i jednej nocy". Zakochałam się w pomyśle, gdzie bohaterka jest dżinem, a on jest złodziejem z ulicy. Po prostu kocham, nawet przed przeczytaniem!

"Od jutra dieta"
Małgorzata Mroczkowska
Wydawnictwo Czwarta Strona

Może to nie będzie totalny must have w marcu, ale jeżeli tylko będę miała okazję, to z ogromną przyjemnością sięgnę. Ciekawe zmagania niedoskonałej pani domu z kolejnymi dietami. Jakie to życiowe!

15.03.2017

"O wiele więcej"
Kim Holden
Wydawnictwo Filia

Kolejna książka Kim Holden w Polsce, a ja nawet jeszcze "Promyczka" nie przeczytałam. Muszę nadrobić zaległości i wreszcie sięgnąć po książki, które mam na półce. Czuję przez skórę, że to będzie dobre. Idealne dla mnie.


Zdaję sobie sprawę, że w marcu wychodzą dodatki do serii o Harrym Potterze. Znajdziemy tam między innymi Baśnie Barda Bedle'a. Nie umieszczałam ich tutaj, bo nie jest to coś na co z niecierpliwością czekam. Jeżeli są takie książki, które według Was spodobałyby mi się, to koniecznie napiszcie o tym.


Na razie,
Dominika

8 komentarzy:

 1. Jeśli chodzi o "Mleko i miód" to u mnie jakiś czas temu ukazała się recenzja. Będzie mi bardzo miło, jeśli zajrzysz:
  http://degustatorka.blogspot.com/2017/02/poezja-naszych-czasow-czyli-rupi-kaur.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie widziałam, że recenzje się już na blogach pojawiały. Z chęcią zajrzę :)

   Usuń
 2. "Gniew i świt" mnie ciekawi tak bardzo bardzo, a "Mleko i miód" to taka mała chciejka. Początkowo nie widziałam w niej nic fajnego, ale teraz coraz bardziej się przekonuję ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałam tyle recenzji, że jestem pewna, że będę zachwycona "Mlekiem i miodem".

   Usuń
 3. Coraz więcej w Polsce pojawia się książek, gdzie właśnie historie opierają się na różnych baśniach. Jednak najbardziej z zapowiedzi marcowych interesuje mnie "Zakazane życzenie" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem ogromnie ciekawa co to będzie :)

   Usuń
 4. Mam chęć przeczytać "Zakazane życzenie", "Od jutra dieta" i "O wiele więcej" :)

  OdpowiedzUsuń