Witamy na blogu

Mamy nadzieję, że Ci się spodobało i będziesz zaglądać do nas częściej! ;)

Szukaj w tym blogu

sobota, 10 września 2016

głupi ludzki mózg! "Apollo i boskie próby" Rick Riordan


Wyobraź sobie, że jesteś czterotysiącletnim greckim bóstwem poezji. Jesteś z wyglądu idealny i nagle bum. Stajesz się człowiekiem z trądzikiem, oponką i do tego nazywasz się jak produkt firmy Udław Się.
Apolla spotkała kara. Za co? Tego właściwie nie pamięta. Wylądował na ziemi i musi służyć młodocianej herosce-Meg. Niestety został śmiertelnikiem i przez to utracił wszystkie zdolności. Jego jedynym ratunkiem może być Percy Jackson. On jednak zawozi go i Meg do Obozu Herosów, to wszystko. W końcu ma szkołę i musi zdać. Chyba bóg miał nadzieję na coś innego ze strony przyjaciela...
Apollo jest dumny ze swoich dzieci mieszkających razem z nim. Will zna się na medycynie, Austin ma dużo wyświetleń na YT a ..... jest świetną łuczniczką. Niestety podczas biegu śmierci na trzy nogi znika dwoje z nich. Wszystko jest nie tak. Delficka Wyrocznia jest opanowana przez Pytona, z obozu znikają herosi, cały świat magii jest odcięty od świata- nie ma poczty, telefonów ani nic, przez co mogliby się skontaktować z obozem Jupiter. Obóz jest inny. Wszystkim coś nie pasuje. Chejron martwi się o znikających herosów. Przybycie Apollina wcale nie pomaga, wręcz przeciwnie. Śmiertelny Apollo powoduje jeszcze większe zamieszanie w obozie. Zwłaszcza, że Wyrocznia jest zepsuta a Rachel wyjechała, jej grota stoi pusta.
Apollo ma zadanie. Musi odnaleźć Gaj Dodony, powstrzymać wrogów i ocalić Wyrocznię... a no i oczywiście świat. (Typowe dla Ricka Riordana).

Kiedy dowiedziałem się, że Will ma chłopaka pomyślałem, że Apollo go wydziedziczy (z racji, że ma już ponad 4 tysiące lat i nie oszukujmy się ale homoseksualizm jest dość młody) jednak jego reakcja była inna. Dlaczego? Musicie przeczytać 😂😂😂.
Po drodze Apollo napotyka różne przygody. Nauczy się czegoś co sprawi, że stanie się bardziej ludzki niż boski. Oryginalną rzeczą w tej książce jest to, że nie ma tu Grovera i Annabeth, jedynie Percy miał epizodyczną rolę. 
Bardzo dobrym pomysłem w dziełach Ricka jest słownik z tyłu każdej książki. Pomagają czasami dowiedzieć się wielu istotnych szczegółów. 
Według mnie książka zasługuje na solidne 9/10 pkt. Za co? Za oryginalny styl wujka Ricka, ciekawą fabułę i wywołanie uśmiechu na mojej twarzy. Użytkownicy LubimyCzytać.pl oceniają ją na 8 punktów! Jestem ciekaw waszego zdania na temat nowej serii książek autorstwa wujka Ricka. Czy tylko ja uważam, że łapie za dużo srok za ogon? Zaczął "Kronikami Rodu Kane", później Percy, Archiwum Herosów, Bogowie/Herosi według Percy'ego, Magnus Chase, Przewodnik po Hotelu Walhalla... Co jeszcze ma w rękawie mój ulubiony autor? Fajnie by było, gdyby w swojej ostatniej książce połączył głównych bohaterów ze wszystkich swoich serii. Wiem, może to trochę dużo i pokręcone, ale na podsumowanie działalności byłby to dobry pomysł. 


#poznajemymitologiezRickiemRiordanemWydawnictwo 

Sebastian