Witamy na blogu

Mamy nadzieję, że Ci się spodobało i będziesz zaglądać do nas częściej! ;)

Szukaj w tym blogu

czwartek, 25 lutego 2016

Emery Lord "Początek mnie i ciebie"

Wiedzieć,co się stanie, to coś innego, niż wiedzieć, jak to się stanie.
Paige Hancock ma siedemnaście lat i na razie została naznaczona. Wiele osób ma
przypiętą jakąś łatkę poprzez swoje zachowanie, wybitny czyn lub coś naprawdę kompromitującego. Paige została "Dziewczyną, Której Chłopak Utonął". Mimo, że minął już rok ona nadal jest ograniczana przez swój strach przed wodą i przytłaczające współczucie różnych osób, czasami nawet obcych. Prawdziwy przełom przychodzi, kiedy dziewczyna postanawia zmienić swoje życie, co jest wielkim krokiem w stronę "normalności". Robi plan, który ma na celu wkroczenie Paige w życie towarzyskie i pokonanie jej nowej fobii. Ciężko otrząsnąć się z poczucia straty kogoś bliskiego.
Aaron Rosenthal był dla niej bardzo ważny, a teraz kiedy jego nie ma a Paige próbuje normalnie funkcjonować czuje poczucie winy. Przecież nie może się śmiać, on nie żyje, nie może umawiać się z innymi chłopakami, przecież on nie żyje, i tak dalej. Myślę, że są to kolejne wymówki dziewczyny przed wkroczeniem w świat bez kogoś, kto zawsze stoi obok i motywuje. Ryan Chase jest jej ideałem od podstawówki. Tylko czy to prawdziwa miłość? Żeby było ciekawiej przewrotny los na jej drodze stawia Maxa, kuzyna Ryana. Przystojny, kochający literaturę, lecz trochę dziwny chłopak zmieni życie Paige. Czy uda jej się wydostać się żałoby i z powrotem "wejść" w normalne życie?
To tak jakbyś tonęła, a książka była powietrzem.
Przedstawiam Wam książkę, która bardzo mnie poruszyła. Historia Paige pokazuje, że
nigdy nie jest za późno zmienić coś w swoim życiu, jak ciężko podnieść się z żałoby i ogromnej tragedii oraz to, że czasami warto próbować, choćby miało się nie udać. Czekam na więcej książek od Emery Lord. Książka urzekła mnie swoją prostą, naturalnym językiem i prawdziwymi bohaterami. Całą historię przeżywa się razem z Paige od jej żałoby, po próby powstania. Książka nie jest płytka i powierzchowna, a porusza czytelnika i skłania do refleksji. Autorka w prosty sposób dociera do naszego serca i uczuć i może się nimi bawić. Powieść jest przepełniona optymizmem mimo, że porusza ciężki temat. Tak jak Paige pamiętajcie o jednym. Najciężej jest podjąć walkę i ją wygrać z samym sobą.

Książka przeczytana w ramach KLUCZNIK 2016 i CZYTAM YOUNG ADULT