Witamy na blogu

Mamy nadzieję, że Ci się spodobało i będziesz zaglądać do nas częściej! ;)

Szukaj w tym blogu

czwartek, 16 lipca 2015

Recenzja "Cukiernia pod Amorem : Zajezierscy" Małgorzata Gutowska - Adamczyk

Iga Hryć studiuje zarządzanie, żeby odciążyć ojca z obowiązku prowadzenia "Cukierni pod Amorem", której jest współwłaścicielką. Trwają wakacje 1995 roku, gdy przyjeżdża do rodzinnego miasteczka, Gutowa. To tutaj miało miejsce przypadkowe odkrycie zmumifikowanego ciała kobiety w korytarzy pod rynkiem. Jak się okazuje na palcu mumii znajduje się pierścień, rodzinna pamiątka babci Igi, Celiny Hryć, o którym dziewczyna często słyszała. Wszelkie nadzieje i próby odnalezienia go już dawno spełzły na niczym. Iga zaintrygowana tą historią postanawia ją zbadać...

W 1808 roku Salomoe z Gutowskich wychodząc za mąż oprócz różnych kosztowności we wianie wniosła bardzo stary, złoty pierścień z wyrytymi trzema
sześcioramiennymi gwiazdami. Sygnet datowana na okolice bitwy pod Grunwaldem. Od tej pory Gutowscy uroczyście przekazywali pierścień najstarszemu synowi, gdy ten osiągnął pełnoletność. Niestety jeden z mężczyzn nie doczekał się pierworodnego, więc oddał sygnet zięciowi, choć ten nosił inne nazwisko, to miał kontynuować tradycję rodzinną. W taki oto sposób pierścień znalazł się w posiadaniu rodziny Zajezierskich. Tomasz, syn Barbary i Henryka otrzymując sygnet od razu odłożył go do szkatuły. To on w książce jest wymieniony jako ostatnia osoba posiadająca pierścień.
Iga próbuje odkryć tożsamość kobiety, której ciało odnaleziono. Jest ciekawa, kto ukradł pierścień Zajezierskich. Czy uda jej się to?
Słowa... Posłańcy myśli, kłamliwi zdrajcy, okrutni zabójcy spokoju dusz niewieścich. Wywołują zamęt w sercu, rumieniec na policzkach, przyspieszając oddech. Każą szeptać wyznanie na wyznaniem, ton wyniosły zmieniają w błagalny, zasnuwają umysł woalem nierealności, wymuszają wiarę w spełnienie marzeń o miłości idealnej.
Małgorzata Gutowska - Adamczyk napisała szalenie ciekawą książkę, swoim niebanalnym stylem. Fabuła książki rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych, co jest intrygujące, ale świetnie się sprawdza. Powieść jest bogata w ciekawe informacje o życiu i zwyczajach w XIX wieku. Jest to naprawdę bardzo fajna i interesująca wycieczka. Na pewno sięgnę po kolejną część. Tą książkę gorąco polecam... WSZYSTKIM!